Jak pielęgnować meble z drewna?

Meble z drewna pomimo faktu że należą do jednych z najbardziej wytrzymałych i odpornych na zanieczyszczenia , muszą być poddawane stałej pielęgnacji, która sprawi, że będziemy mogli cieszyć się nieskazitelnym kompletem mebli przez pokolenia.

Ogólne zasady pielęgnacji mebli odnoszą się nie tylko do ich czyszczenia ale także miejsca lokalizacji. Drewno jest gatunkiem surowca, który nie znosi dobrze takich czynników jak nadmierna wilgoć, gdyż jego struktura może ulec zniszczeniu. Niekorzystnym jest także nadmierna ilość promieni słonecznych, które padają na powierzchnię drewnianego mebla, gdyż mogą się one przyczynić do zmatowienia koloru.

Pielęgnacja mebli drewnianych zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób zostały one wykończone. Jeśli powierzchnia mebla pokryta jest na przykład warstwa lakieru, czyli jedną z najbardziej odpornych technik zabezpieczenie, czyszczenie takiego obiektu odbywa się za użyciem ściereczki z odrobiną wody oraz okazjonalnie płynów nabłyszczających powierzchnię. Z kolei meble olejowane są bardziej podatne na zniszczenia, i przy ich pielęgnacji stosować należy już specjalne preparaty, takie jak mydła czy środki nabłyszczające przeznaczone dokładnie dla nich.

Dodaj komentarz